VR w Polsce i na świecie

VR w Polsce? Około 13 salonów w całym kraju, z czego aż  5 znajduje się w Warszawie i Łodzi. W tym elitarnym gronie pionierów VR  znajduje się Cybersowa, jak pierwszy salon VR w Białymstoku. Ależ jesteśmy dumni! 😉

Wydaje się, że VR przyjął się nad Wisłą szybciej, niż w innych częściach świata, nie licząc zachodniego wybrzeża USA czy wielkich miast Azji. To co dla Polski jest wyjątkowe: VR jest jeszcze w fazie rozwoju. Nie osiągnął u nas jeszcze popularności na skalę w której każdy orientuje się czym właściwie jest. W Warszawie od 12 maja działa jedna z najciekawszych instalacji VR na świecie. Pałac Kultury i Nauki zdecydował się na stałe rozmieszczenie w budynku kilku urządzeń HTC Vive, za których pośrednictwem można odbyć wirtualną podróż w czasie poprzez 1000 lat historii Warszawy.

A co na świecie? Rynek virtual reality może za 10 lat być wart 80 mld dolarów i wyprzedzić rynek telewizyjny – oceniają analitycy Goldman Sachs. Liczba wyszukań haseł związanych z wirtualną rzeczywistością w Google wzrosła z 5200 w sierpniu 2015 do 57000 w październiku 2016, co daje wzrost o 996%!